X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
سه‌شنبه 17 فروردین‌ماه سال 1389

اعتصاب غذا ی مجدد تعدادی از فعالان محبوس آذربایجانی در زندان اردبیل

بهروز علیزاده، ودود سعادتی، رحیم غلامی زندانیان سیاسی آذربایجانی در زندان اردبیل از روز چهارشنبه ۱۲ فرودین ۸۸ دست به اعتصاب غذا زدند.

 

به گزارش ارگان خبری انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران این زندانیان سیاسی طی نامه‌ای از بند ۷ زندان اردبیل با اشاره به مواردی از نقض حقوق اولیه خود به عنوان یک زندانی و شکنجه روحی زندانیان سیاسی در این بند ۷ زندان اردبیل اعلام کرده اند تا رسیدن به حقوق یک زندانی عقیدتی و سیاسی و رفع فشارهای مسئولین زندان به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.

 

علیزاده، سعادتی و غلامی در هفته‌های پایانی سال ۱۳۸۸ نیز در اعتراض به پایمال شدن حقوقشان دست به اعتصاب غذا زده بودند اما پس از درخواست خانواده‌ها و قول مساعد رئیس زندان اردبیل مبنی بر برآوردن خواسته‌های آنها پس از گذشت چهار روز اعتصاب غذای خود را به صورت موقت متوقف کرده بودند.

 

ماموران اداره اطلاعات اردبیل در روزهای اخیر با مراجعه به زندان اردبیل از علیزاده، سعادتی و غلامی خواسته اند تا توبه نامه امضا کرده و آزاد شوند اما این فعالین نوشتن توبه نامه و عفو مشروط را رد کرده اند.

 

پیشنهاد ماموران امنیتی مبنی بر عفو مشروط سه زندانی سیاسی آذربایجانی در زندان اردبیل در حالی مطرح می گردد که همزمان فشار بر این فعالین افزایش یافته و آنها از حق داشتن ابتدایی‌ترین حقوق یک زندانی همچون مرخصی، ملاقات حضوری،تماس تلفنی با خانواده، امکانات ورزشی محروم هستند و مسئولین زندان اردبیل این زندانیان را مورد هتک حرمت قرار داده و آنها را در کنار زندانیان با جرائم سنگین زندانی می کنند.

 

 

فشار بر زندانیان سیاسی آذربایجانی در زندانهای ایران افزایش یافته و آنها به خاطر عقایدشان از سوی مسئولین زندان تحت فشار قرار گرفته و از حقوق اولیه یک زندانی محروم می شوند