چهارشنبه 18 فروردین‌ماه سال 1389

احمدی مقدم: هزار تن انواع مواد مخدر بر پایه تریاک در سال 88 کشف شد

فرمانده نیروی انتظامی ایران اعلام کرد: نیروی انتظامی طی سال 88 توانست بر پایه تریاک حدود هزار تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط کند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد پک کمیسر عالی مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته ترکیه با سردار اسماعیل احمدی مقدم دیدار و گفتگو کرد.


سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در این دیدار با اشاره به اینکه ایران و ترکیه در حوزه امنیتی مسائل مشترک و متعددی از قبیل، قاچاق انسان، ترددهای غیر مجاز، مواد مخدر و تحرکات تروریستی دارند، گفت: 2 کشور باید در راستای حل این مسائل گام بردارند. ما به ترکیه به عنوان یک شریک راهبردی نگاه می‌کنیم.


وی با تأکید بر اینکه افغانستان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر دنیا است، افزود: متأسفانه ایران و ترکیه مسیر ترانزیت مواد مخدر به کشورهای اروپایی هستند.


سردار احمدی مقدم با تأکید بر اینکه هر دو کشور در راه مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ هزینه‌های زیادی را متحمل می شوند، گفت:تقویت همکاری دو کشور لازم و ضروری است.

 

احمد پک کمیسر عالی مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته ترکیه نیز در این دیدار با اشاره به اینکه روابط و دوستی بین دو کشور به سال های خیلی قبل بر می گردد، افزود: مواد مخدری که در کشور افغانستان تولید می‌شود، هر دو کشور را تهدید می‌کند.

 
وی با بیان اینکه ضرر و زیان‌های که از ناحیه مواد مخدر به دو کشور ایران و ترکیه وارد می‌شود روز به روز بیشتر می‌شود، بر ریشه کن کردن این معضل تأکید کرد.


کمیسر عالی مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته ترکیه گفت: فرهنگ‌سازی مهمترین راه مبارزه با مواد مخدر است، در این راه نباید به صورت ظاهری با این پدیده شوم برخورد شود بلکه این مبارزات عمقی و قلبی است.