X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
چهارشنبه 18 فروردین‌ماه سال 1389

باز هم دسیسه دیگر برای آذربایجان و ورزش آن:احتمال حذف تراختور سازی و ابومسلم از لیگ برتر

مجتبی شریفی، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، درگفتگو با فارس، خاطرنشان کرد: در مورد دیدار نیمه‌تمام تراختورسازی و ابومسلم تیم تبریزی 3 بر صفر بازنده و ناصر شفق 10 میلیون تومان جریمه نقدی شد اما مسعود عنایت، رئیس کمیته داوران، از ناصر شفق، مدیرعامل باشگاه تراختورسازی، مبنی بر اینکه بیرون کشیدن تیم از میدان بنابر احساسات نبوده و عمدی در این کار نهفته، شکایت کرده است.

 وی گفت: این شکایت به هیات عالی احراز تبانی و روابط ناجوانمردانه ارجاع شد. اعضای این هیات که از امروز فعالیت خود را آغاز کردند عبارتند از: مرتضی محصص، غلامرضا بهروان، امیر عابدینی، توانایی و مهدی دینورزاده.

در صورتی که این هیات به کمیته انضباطی اعلام کند این تصمیم مبنی بر امور خلاف اخلاق و بازی ناجوانمردانه بوده باشد در آن صورت کمیته انضباطی بر اساس ماده 41 آئین‌نامه انضباطی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 شریفی ماده 41 آئین‌نامه انضباطی را به این شرح توضیح داد: مفهوم تبانی این است که اشخاص اعم از مدیران،‌مربیان، بازیکنان و سایر عوامل دست‌اندکار مسابقه توافق کنند با اقداماتی خلاف اخلاق ورزشی و بازی ناجوانمردانه نتیجه مسابقه را تعیین کنند. کمیته انضباطی در این مورد نظر نماینده اعزامی فدراسیون و سه نفر کارشناس متعهد(دارای مدرک مربیگری A آسیا، یا مدیران ارشد خوشنام، متعهد و خبره باشند) استعلام خواهد کرد.

در صورت احراز مرتکبین، مباشرین، ‌معاونین و شرکا به جریمه نقدی از 10 میلیون تا 100 میلیون ریال به همراه یک یا چند مورد از موارد زیر محکوم خواهند شد:

 1- محرومیت از شرکت در مسابقات یا فعالیت‌های مرتبط با فوتبال به مدت 2 سال. سرپرست، مربی،‌ مدیر یا هر یک از عوامل دیگر.

 2- حذف دو تیم از مسابقات.

 3- سقوط به دسته پایین‌تر.

 4- کسر امتیاز.

 5- استرداد جوایز،‌ مقام‌ها و مدال‌ها

 تبصره یک - شروع تبانی و پیشنهاد آنچه منتهی به حصول نتیجه نشده باشد موجب محرومیت پیشنهاد کننده از شرکت در مسابقات تا یک سال و محکومیت به پرداخت جریمه نقدی تا 50 میلیون ریال خواهد شد.

 تبصره 2- در صورت حذف دو تیم تبانی کننده از مسابقات یا سقوط به دسته پایین‌تر اگر تبانی در دور رفت انجام شده باشد تمام امتیازها و گل‌های زده و خورده صفر خواهد شد و اگر در دور برگشت باشد، امتیازها و گل‌های زده و خورده در دور رفت لحاظ و در دور برگشت پاک خواهد شد.

 به گزارش فارس بر این اساس و طبق ماده فوق احتمال حذف تراختورسازی و ابومسلم از لیگ برتر و یا سقوط به دسته پایین تر در صورت اثبات تبانی وجود دارد.