X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
سه‌شنبه 24 فروردین‌ماه سال 1389

اعتراض انجمن روانپزشکان به وزارت بهداشت

دبیر انجمن روانپزشکان ایران با انتقاد از بی اعتنایی وزیر بهداشت به پیشنهاد این انجمن برای ایجاد معاونت سلامت روان در این وزارتخانه، گفت: متأسفانه برای طرح گلایه خود درخواست ملاقات با وزیر را داده ایم اما هنوز پاسخی نگرفته ایم.

دکتر پرویز مظاهری در گفتگو با مهر گفت: دو سال پیش و قبل از ابلاغ چارت جدید وزارت بهداشت، پیشنهاد خود را به وزیر سابق و فعلی این وزارتخانه دادیم که متأسفانه هیچ پاسخی داده نشد.

در چارت جدید وزارت بهداشت که در روزهای پایانی سال گذشته ابلاغ شد، معاونت سلامت این وزارتخانه در قالب دو معاونت درمان و بهداشت تعریف شده است.

دبیر انجمن روانپزشکان ایران با اشاره به مشکلات و معضلاتی که سلامت روان افراد جامعه را تهدید می کند، افزود: در حال حاضر اغلب مردم به خصوص ساکنان کلانشهرهای کشور به واسطه مسایل و مشکلاتی که برای تأمین هزینه های زندگی دارند، دچار اضطراب و افسردگی هستند.

مظاهری با تأکید بر اینکه اضطراب باعث فرسودگی بیش از حد روان انسانها و توانایی آنها در مقابل استرس و پرخاشگری می شود، گفت: انجمن روانپزشکان قبل از اینکه چارت جدید وزارت بهداشت ابلاغ شود، موضعگیری خود را نسبت به نداشتن معاونت سلامت روان در این وزارتخانه اعلام کرد و طی نامه ای درخواست ملاقات با وزیر را داشتیم.

دبیر انجمن روانپزشکان ایران افزود: نامه انجمن برای ملاقات با وزیر بهداشت را اوایل اسفند ۸۸ و قبل از ابلاغ چارت جدید نوشتیم اما تا این زمان هنوز پاسخی داده نشده است.