X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
چهارشنبه 25 فروردین‌ماه سال 1389

نامه سرگشاده ناصر شفق به رئیس فدراسیون فوتبال

" ناصر شفق " عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و مدیرعامل  باشگاه تراکتورسازی تبریز نامه ای را خطاب به علی کفاشیان نوشت و اعتراضهایی را نسبت به او اعلام کرد.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

ریاست محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای مهندس علی کفاشیان

با سلام وعرض ادب

عزتمندانه زیستن هنر بندگان خوب خداست و چه زیستنی نکوتر از اینکه آیین مردی و مردانگی را ارج نهیم و همنوا با موج موزون دریا جز پاکی آیینی نشناسیم و جز با یاد خداوند لایزال، آرام نگیریم که همانا بهترین حاکم و مأمن هستی است  و اوست بهترین داور.

 

جناب آقای کفاشیان

اینجانب جنابعالی را فردی متدین ، متعهد و مدیری لایق و صادق می‌شناسم و امیدوارم به سرانگشت تدبیر آن عزیز جوابی برای خود و باشگاه تراکتورسازی بیابم.

* واقعاً این همه فشاری که بر باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی می‌گذرد برای چیست؟ جرم تراکتورسازی چیست که از هر پنجره‌ای غریو تقبیح و از هر رهگذری سنگ بر پیکر نحیفش می‌نشیند؟! چرا که خواهان عدالت است ؟! چرا که خواهان بازی جوانمردانه به دور از سرپوش گذاشتن بر کاستی‌هاست؟ و نمی‌خواهد ملعبه ناتوانان باشد؟؟!! به کرات عرض کردیم که تراکتور تیمی است مردمی و پر پتانسیل و می‌تواند یک فرصت تاریخی برای ایجاد امنیت، نشاط اجتماعی و بسط و توسعه ورزش و اخلاق کریمه باشد و الحمدالله و المنه. این باشگاه هم اکنون از معنوی‌ترین تیم‌های حال حاضر لیگ ایران اسلامی است، گفتیم تراکتور هواداران پر شماری دارد که توجه به آنان، باعث آرامش قلوب مومنین خواهد بود. خواستیم که داوران آماده برای بازی‌های تراکتور گذارده شود! خواستیم که اگر ظلمی است که بر پرسپولیس و استقلال نگاه ویژه می‌شود همین ظلم هم بر تراکتورسازی روا شود!!! لیکن زیاده خواهی تلقی شد و بی عدالتی از آن تفسیر گردید.گفتیم ما عدالت می‌خواهیم، گفتند مگر خون شما نسبت به دیگر تیم‌های شهرستانی رنگین‌تر است؟! گفتیم ما عدالت را برای همه خواهانیم گفتند همین که هست! اول و آخر... و ما محکوم بودیم به رعایت این عدالت اجباری!!! گذشت و گذشت... به فدراسیون مراجعه کردیم. باوجود تذکر آن عزیز ارجمند به کمیته داوران و شخص جناب آقای مسعود عنایت، گفتند کسی نمی‌تواند از فدراسیون به ما دیکته کند... گفتیم این عدالت شما بدجوری ما را می‌چزاند گفتند اشتباه داوری است و همه جای دنیا همین طور است.فرانسه با دست هانری به جام جهانی رفت، چلسی و منچستر و ... و از این دست ... گفتیم آنان از هزار بازی ممکن است 10 بازی اشتباه داوری داشته باشند نه اینکه از هر 20 بازی 10 بازی مفتخر به کسر امتیاز از عدالت عنایتی باشیم!  سفسطه کردند و مغالطه انداختند ... گفتند سرنوشت همه تیم‌ها همین است و تراکتورسازی را همچون پرسپولیس و استقلال دیده‌اند!!! گفتیم برای این 2 تیم هم داوری گذاشتید که اولین بار در لیگ برتر سوت بزند؟؟ گفتند اشتباه شد. گفتیم چرا داوران بازی تراکتورسازی مرتب محروم می‌شوند ؟؟ گفتند اشتباه است دیگر می‌شود... گفتیم می‌شود داوری که قبلاً افتخار چزاندن تراکتورسازی را داشته دوباره برای بازی حساسی مثل سپاهان و تراکتورسازی گذاشت؟ گفتند عجب آدمی هستید چرا اینقدر گیر می‌دهید؟! گفتیم بازی تراکتورسازی و ابومسلم حساس است و هر 2 تیم تا پای جان می‌جنگند اگر هم داور عوض می‌کنید از آن چزاندنی‌ها نباشد از آن محروم شده‌ها نباشد... گفتند شما چقدر پررویید چرا تبانی می‌کنید... چرا که وقتی عصبانی هستید می‌خندید... چرا شما اصلاً مدیرعاملید؟؟!! اصلاً چرا شما خوب حرف می‌زنید؟؟!! شما هم مثل من باشید و مثل من حرف بزنید...

تماشاگران تبریزی نمونه ادب و متانت و وقار اسلامی هستند چطور می‌توان این تماشاگران مودب را در بازی سپاهان عصیان زده کرد؟ چطور می‌توان شعار این تماشاگران را که هر موقع گل بخوری می‌گویند«عیبی یوخ» و اگر تیم ببازد ایستاده تشویقش می‌کنند وادارشان کردند تا داور محروم شده آخرین بازی تراکتور را دیدند یک صدا گفتند: تراکتور بازی نکن ...! آیا می‌توانیم به جای حل مساله صورت مساله را پاک کنیم؟ حرفه‌ ترک زمین از سوی تراکتورسازی به کجا بر می‌گردد؟! برای سرپوش گذاشتن به ضعف‌های مدیریتی خود کثیف‌ترین اتهام تاریخ را به بهترین و مردترین تیم کشور زدند... تبانی !! کدام تبانی؟! خنده‌دارتر از این اتهام وجود دارد؟ اگر تبانی بود چرا تیم بازی را ادامه نداد و چند گل دیگر بخورد؟!

اگر داوری خوب هم برای تراکتورسازی گذاشته شده نه به خاطر تیم تراکتورسازی بلکه به خاطر پرسپولیس و استقلال و احیاناً حریفان صاحب نام دیگری بوده است نه به خاطر تراکتور.

جناب آقای کفاشیان

فکر می‌کنید آقای مسعود عنایت با این کارنامه و با این رفتار و با این گفتار لیاقت اداره جامعه همیشه عزیز و شریف داوری را دارد؟!!

و من الله توفیق

کوچکترین عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران