X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
یکشنبه 29 فروردین‌ماه سال 1389

برخی از وزارتخانه‌ها به استان قزوین منتقل می‌شود

فارس: معاون رئیس جمهور گفت:‌ برخی از وزارتخانه‌ها به استان قزوین منتقل می‌شود.

 

محمدرضا رحیمی عصر امروز در مراسم بهره‌برداری از پروژه شرکت شیشه فلوت قزوین بیان داشت: صانع و صنعتگر واقعی خداوند سبحان است.

 

وی ادامه داد: صنعتگر مطلق خداوند سبحان است که خلقتی تمام عیار را در عرصه‌های مختلف به نمایش گذاشته است.

 

نماینده رئیس جمهور اضافه کرد:هر صاحب فکری از این تدبیر متحیر می‌شود و در واقع اگر همه صاحبان صنعت جمع شوند نمی‌توانند حتی یک سلول همانند آنچه حضرت باری‌تعالی خلق کرده را بسازند.

 

رحیمی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال همت و کار مضاعف اظهار داشت: دولت کارهای بزرگی را انجام داده و کارهای بزرگتری را نیز در دست دارد و ما باید برای رسیدن به اهداف بالا رنج بیشتری را در خدمت تحمیل کنیم. و اگر پیش از این ساعت ده و نیم کار را تمام کردیم پس از اعلام امسال به عنوان سال همت مضاعف و کار مضاعف باید ساعت 12 کار خود را تمام کنیم.

 

رحیمی خاطرنشان کرد: نباید از تهمت بهراسیم بلکه باید در عرصه‌های مختلف با مردم باشیم و این دولت با همه عواملش نوکر مردم است و نوکری را برای خود افتخار می‌داند بنابراین هرچقدر خدمت بیشتر کنیم لذت و شادمانی بیشتری نیز به دنبال دارد.

 

وی یادآور شد: براساس برنامه‌های پیش‌بینی شده امسال باید بیش از یک میلیون شغل در کشور ایجاد کنیم و پروژه‌های مهمی را به ثمر برسانیم و برای محرومان گام‌های اساسی را برداریم البته یک هزار و 500 پروژه مهم در سراسر کشور برای انجام پیش‌بینی شده است.

 

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: باید اکثر مزارع‌مان را به مزارع آبی تبدیل کنیم و برای رفاه و آسودگی کشاورزان به طور جدی تلاش کنیم و آب‌های اندوخته را با بسترهای مناسب از طریق کانال‌های مربوطه به زمین‌های زراعی انتقال دهیم.

 

رحیمی ادامه داد: براساس یک برنامه پیش‌بینی شده در تلاش هستیم با احداث راه‌آهن چین از طریق ترکمنستان به ایران و از طریق ایران به ترکیه و از طریق ترکیه به اروپا یک راه ارتباطی ریلی ایجاد کنیم که زمینه مناسبی را برای انتقال بار به وجود می‌آورد که از این طریق به جای ارسال کالاهای مختلف در مدت 2 ماه، این کالاها در مدت 11 روز جابجا می‌‌شود.

 

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های ما تقویت بخش شیلات است در این زمینه ببینیم که شیلات ما چکار می‌کند و به چه کاری مشغول است تا با این بررسی‌ها تولید فعلی که زیبنده کشورمان نیست را به 5 میلیون تن در سال برسانیم و آنگاه شیلات به دو قسمت شمال و جنوب تقسیم شود.

 

معاون رئیس جمهور عنوان داشت: خیلی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها باید از تهران خارج شود و یکی از جاهایی که برای تمرکز کشور مستعد است استان قزوین است که در آینده قابل توجه بوده و لازم است استاندار قزوین خود را برای این انتقال مهیا کند.

 

رحیمی تأکید کرد: دولت احمدی‌نژاد مصمم است در این 3 سال باقی‌مانده تحول اساسی را که در دولت نهم بستر آن را محول کرده محقق کند.

 

وی اضافه کرد: هم‌اکنون در صنعت شیشه ما به شرایطی رسیدیم که تکنولوژی آن را صادر می‌کنیم و شاهد افتتاح شرکت‌های مختلفی هستیم. البته در آینده‌ای بسیار نزدیک یک واحد تولید شیشه به دست نیروهای متخصص داخلی که در حال حاضر در سوریه در حال ساخت است، مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت