X
تبلیغات
زولا
یکشنبه 29 فروردین‌ماه سال 1389

شمار کاربران اینترنتی در ایران

عیسی زارع‌پور در نشستی با دست‌اندرکاران فرهنگی استان سمنان با بیان این مطلب که شمار کاربران اینترنتی در ایران به 30 میلیون نفر رسیده؛‌افزود: رسانه دیجیتال یک فضای بسیار مهم و تاثیرگذار بر فرهنگ جامعه است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، وی افزود: نزدیک به30میلیون نفر کاربر اینترنتی در ایران وجود دارد و روزانه بیش از 10هزار سایت اینترنتی در دنیا راه‌اندازی می‌شود که اکثر آنها سعی در تخریب فرهنگ جوامع دارند.

 

رئیس مرکز توسعه فناوری رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اینترنت ظرفیت بسیار خوبی برای اشتغال‌زایی و ساخت نرم‌افزار دارد و در خارج از کشور نیز نرم‌افزارهای ایرانی با استقبال خوبی روبرو هستند.

 

* روزانه یک بازی رایانه‌ای وارد کشور می‌شود

 

رئیس مرکز توسعه فناوری رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: روزانه یک بازی رایانه‌ای وارد کشور می‌شود که اکثر این بازی‌ها با فرهنگ ما مغایرت دارند.

 

زارع‌پور افزود: اینترنت به دلیل وسیع و در دسترس بودن، امروزه عامل بسیار مهمی در فرهنگ‌سازی غلط شده است.

 

رئیس مرکز توسعه فناوری رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: از سال 86 به بعد بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ نرم‌افزاری در بازار پخش نمی‌شود و ساماندهی نرم‌افزارها با کمک نیروی انتظامی به خوبی انجام شده است.