X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
سه‌شنبه 31 فروردین‌ماه سال 1389

آیت الله هاشمی رفسنجانی: انسجام ملی اولویت سال 89

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تقویت انسجام ملی را مهمترین اولویت سال 89 عنوان و بر ضرورت جلب مشارکت عمومی در حوزه هدفمند کردن یارانه ها تاکید کرد .

 

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از اعضای فراکسیون متخصصین مجلس شورای اسلامی و همچنین اعضای هیئت رئیسه مجمع متخصصین روز دوشنبه با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند.

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار تقویت انسجام ملی را مهمترین اولویت سال 89 عنوان کرد و گفت: جلب مشارکت عمومی با توجه به مسائلی که در حوزه هدفمند کردن یارانه ها در سال جدید با آن روبرو هستیم از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اگر در فرهیختگان و دانشگاهیان این احساس بوجود آید که مسئولان در جهت صحیح در حال حرکت هستند حاضر به همه گونه همکاری هستند و به عنوان قشر مرجع می توانند روند حرکت امور را تسهیل کنند.

 

وی افزود: همه گونه منابع کافی انسانی، طبیعی و سرمایه ای برای پیشرفت در اختیار داریم و با مدیریت صحیح می توانیم ضمن استفاده از این منابع، کشور را از لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی توسعه دهیم.

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اظهار نگرانی از مهاجرت نخبگان به خارج از کشور تصریح کرد: باید تلاش کنیم ضمن فراهم آوردن شرایط تحصیل به ویژه در حوزه تحصیلات تکمیلی، فضایی در کشور ایجاد شود که نیروهای نخبه انگیزه لازم برای فعالیت را دارا باشند.

 

وی ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه را برای اجرایی شدن طرح های علمی مهم ارزیابی کرد و گفت: پارک های علمی و فناوری می تواند پلی میان صنعت و دانشگاه باشد و نخبگان در این مراکز می توانند طرح های عملی خود را به مراحل اجرایی نزدیک کنند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با تقدیر از تلاش های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفت: برنامه پنجم توسعه مهمترین سندی است که در سال 89 توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب خواهد رسید و نمایندگان با بحث و بررسی باید تلاش کنند که این برنامه بتواند کشور را به سمت توسعه مطلوب و همه جانبه هدایت کند.

 

در ابتدای این دیدار دکتر کریم زارع و دکتر نصیرزاده رئیس و دبیر کل انجمن متخصصین ایران مطالبی را در خصوص وضعیت علمی کشور و همچنین کیفیت آموزش عالی به اطلاع رساندند.

 

همچنین در این دیدار دکتر جلالی، مهندس گروسی، دکتر حدادی، دکتر طاهرخانی و دکتر موید حسینی از اعضای فراکسیون متخصصین مجلس شورای اسلامی، مطالبی در خصوص نگاه این فراکسیون به بخش خصوصی و تقویت آن، توجه به بخش صنعت، لزوم توجه به سند چشم انداز در توسعه کشور، تقویت مشارکت عمومی و توجه جدی به دانشگاه ها و تقویت دانشگاه های غیر دولتی، بیان کردند.