X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
سه‌شنبه 31 فروردین‌ماه سال 1389

" تیراختور- گالاتاسرای" 28 تیر در تبریز

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز از نهایی شدن بازی تدارکاتی تیم فوتبال تراکتورسازی با تیم گالاتاسرای ترکیه خبر داد.

 

ناصر شفق در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیرامون نهایی شدن بازی دوستانه تیم فوتبال تراکتورسازی برابر گالاتاسرای ترکیه در تبریز، اظهار کرد: صبح دوشنبه جلسه دیگری با مسوولان این تیم ترکیه‌ای داشتیم و سرانجام انجام بازی تدارکاتی با گالاتاسرای نهایی شد. مسوولان این تیم دو زمان پیشنهادی را برای انجام این مسابقه اعلام کردند که یکی 5 اردیبهشت‌ماه و دیگری 28 تیرماه است. براین اساس از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ درخواستی برای موافقت با برگزاری این بازی داشتیم.

 

 

 

وی افزود: ممکن است با تاریخ پنجم اردیبهشت‌ به دلیل در جریان بودن مسابقات داخلی موافقت نشود اما، 28 تیر می‌تواند تاریخ مناسبی باشد. به هر حال فدراسیون و شورای تامین باید اجازه این کار را صادر کنند چرا که مسایل حراستی برگزاری بازی از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

شفق در تشریح توافق‌نامه با مسوولان باشگاه گالاتاسرای گفت: طبق توافقات‌مان مسوولان باشگاه ترکیه‌ای قول دادند تا تیم گالاتاسرای با تمام ستاره‌هایش در این مسابقه حاضر شود. همچنین تمام هزینه‌های سفر آنها مشتمل بر بلیت هواپیمای بیزینس‌کلاس، هتل، مصارف خوراکی، ترانسفرها و... بر عهده ما باشد و نیز عواید حاصل از برگزاری مسابقه هم به نصف بین دو باشگاه تقسیم شود. پس از آن هم در آینده تیم تراکتورسازی بازی دیگری را با گالاتاسرای این‌بار در ترکیه داشته باشد اما، دیگر سهمی در عواید حاصل از آن بازی نداشته باشد. برآورد ما از تمام هزینه سفر این تیم به تبریز مبلغی در حدود صد تا صدوپنجاه میلیون تومان است.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا ورزشگاه یادگار امام (ره) با توجه امکانات و فضایی که دارد، قادر به میزبانی از تیم ترکیه‌ای خواهد بود، گفت: به هر حال این استادیوم مشکلاتی دارد که باید حل شود. ما می‌خواهیم که مسوولان در این زمینه همکاری کنند و تا زمان برگزاری این بازی تدارکاتی رسیدگی‌های بیشتری به ورزشگاه شود. باشگاه تراکتورسازی در اصل نیازمند یک استادیوم 100هزارنفری بوده که مقدمات ساخت آن نیز در حال فراهم شدن است. در این راستا ما مذاکراتی با هیات‌هایی از چین و ترکیه در دونوبت در تبریز داشتیم و به دلیل نیاز به بررسی‌ها و کارشناسی‌های بیشتر مراحل مقدماتی این پروژه با همکاری این نمایندگان در حال انجام است.

 

به گزارش ایسنا؛ تیم فوتبال گالاتاسرای ترکیه سابقه قهرمانی در جام یوفا را داشته و اکنون با سرمربیگری فرانک رایکارد بازیکنان ستاره‌ای چون هری کیول و لوکاس نیل استرالیایی، میلان باروش از چک، جیووانی از برزیل و امره آشیک، مهمت توپال و سروت ستین ترکیه‌ای را در اختیار دارد.

 

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ادامه این گفت‌وگو همچنین از فراهم‌آوری سرفصل‌هایی برای درآمدزایی باشگاه خبر داد و گفت: در حال انجام امور مقدماتی این قضیه است که شامل ساماندهی هواداران و مدیریت آنها بوسیله عضویت در کانون هواداران باشگاه که با الگویی از باشگاه‌های حرفه‌ای اروپایی سامان یابد و نیز صدور کارت هواداری که عوایدی را برای این طرفداران که شامل بیمه مرکزی، حضور در رای‌گیری انتخاب مدیرعامل باشگاه و... دارد. باشگاه نیز از این حیث صاحب عوایدی می‌شود. همچنین ایجاد ساختار حرفه‌ای و منظمی برای باشگاه با یک برنامه ویژه و برنامه‌های اقتصادی دیگر که در آینده بتوانیم کارخانه تراکتورسازی را هم به منظور حمایت مالی بیشتر از باشگاه بخریم.

 

شفق گفت: ما از گذشته برنامه پنج ساله‌ای را برای تیم تراکتورسازی در نظر گرفتیم که طبق هدف‌گذاری‌ها در سال اول صعود به لیگ برتر را در برنامه داشتیم؛ سال دوم بقا در این مسابقات و داشتن نیم‌نگاهی به رتبه‌های تک‌رقمی، سال سوم کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و نیم‌نگاهی به قهرمانی لیگ، سال چهارم قهرمانی در لیگ و حضور خوب و شایسته در آسیا و بالاخره در سال پنجم قهرمانی در آسیا را هدف‌گذاری کرده‌ایم. ما بر اساس این هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی‌هایی داریم که باشگاه باید سال به سال تقویت شود تا بتواند با عملی کردن برنامه‌هایش، انتظار هواداران پرشور خود را هم برآورده سازد.

 

وی خاطرنشان کرد: ما می‌دانیم تیمی که بخواهد کاندیدای قهرمانی لیگ را بدست آورد قطعا باید 10 تا 12 میلیارد تومان هزینه کند؛ لذا برای تامین این هزینه‌ها برنامه‌های متنوع اقتصادی داریم تا به اهداف‌مان برسی