X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
چهارشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1389

مقام دفاعی سابق آمریکا: زمان حمله به ایران، از دست رفته است

شبکه خبری «الجزیره»، ساعاتی پیش به نقل از یک مقام بلندپایه دفاعی سابق آمریکا گزارش داد: زمان حمله به ایران گذشته و اکنون هنگامی است که باید با ایران به تفاهم رسید.

به گزارش «تابناک»، این مقام آمریکایی که الجزیره از بیان نامش خودداری کرده است، افزود: در پانزده ماه گذشته، اوباما تصمیم‌هایی برای مقابله با ایران را با مقامات هیأت دولت مطرح و هر بار به موانعی برخورد که او را از تصمیم خود منصرف کرد و اکنون دیگر فرصتی برای چاره کردن درباره حمله به ایران باقی نمانده و اوباما همه امیدهایش برای کنترل برنامه هسته‌ای ایران را به تحریم‌ها علیه این کشور پیوند زده است.

وی افزود: همه تلاش آمریکا بر سیستم دستیابی نداشتن ایران به غنی‌سازی هسته‌ای متمرکز بود و اکنون این سیستم کاملا شکست خورده است. آمریکا اکنون به تحریم‌های بیشتر دلبسته است که این تحریم‌ها نیز با همراهی لرزان روسیه و چین همراه شده و بدون همراهی این دو قدرت، نمی‌تواند به اثرگذاری تحریم‌ها امیدوار باشد.

این مقام آمریکایی اضافه کرده است، آمریکا اکنون باید در پی طرح‌هایی باشد که ایران را به انزوای سیاسی و هسته‌ای دچار کند، زیرا اگر ایران به ادوات جنگ هسته‌ای و یا جنگ‌افزار هسته‌ای دست پیدا کند، احتمال آنکه آن را در اختیار حزب‌الله خواهد گذارد، هست.

ایران در روزهای گذشته، سخن از راه‌اندازی یک سایت هسته‌ای جدید به میان آورده است که این موضوع می‌تواند هشداری برای آمریکا باشد.

گفتنی است، هرچند اوباما هنوز مدعی است، گزینه نظامی در برابر ایران را روی میز نگه داشته است، شواهد حکایت از تزلزل شدید کاخ سفید در برگزیدن گزینه احتمالی نظامی در برابر ایران دارد.