X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
چهارشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1389

عضو شورای شهر تبریز: نمایندگان آذربایجان شرقی در پیگیری مسائل ضعیف عمل می‌کنند

جعفر مدبر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در تبریز با بیان اینکه نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی در پیگیری مسائل خواهرخواندگی ضعیف عمل می‌کنند، اظهار داشت: رابطه خواهرخواندگی عبارت است از مشارکت دراز مدت و هیئتی که رسما تصویب شده و بین دو جامعه در دو کشور صورت می‌گیرد و باعث ارتقای موقعیت یک شهر در عرصه بین‌المللی می‌شود.

وی ادامه داد: این پیوند با مراسم عقد تفاهمنامه توسط مسئولان بلندپایه و رسمی دو طرف و تصویب شوراهای شهر دو حوزه رسمیت می‌یابد.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: خواهرخواندگی بین شهرهایی اتفاق می‌افتد که هر دو شهر از رتبه فرهنگی یکسانی برخوردار شوند.

وی افزود: مشارکت خواهرخواندگی ظرفیت هرگونه فعالیت گسترده احتمالی در هر برنامه آموزشی،حرفه‌ای، تجاری و شهری است.

مدبر ادامه داد: برای نمونه شهر تبریز با شهرهای باکو و غازان خواهر خوانده شده‌اند که بازخورد این خواهرخواندگی در ارتباطات فرهنگی در مباحث شهری است.

وی در این باره که چرا شهری مثل اصفهان با مونیخ خواهر خوانده می‌شود و تبریز با غازان، گفت: این نشانگر این است که همت مسئولان شهر اصفهان بیشتر از ماست و نیز نمایندگان مجلس اصفهان مدام پیگیر مسائلی این چنینی برای شهر خود هستند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: هم اعضای شورای شهر و هم نمایندگان استان آذربایجان شرقی در این خصوص بسیار سست عمل می‌کنند و در برخی موارد کم توجه به این مسائل هستند.

وی در خاتمه گفت: به عنوان مثال در شورای شهر تبریز مسئله خواهرخواندگی با استانبول مطرح است که اگر مسئولان با جدیت و همت مضاعف پیگیر آن باشد ما نیز خواهیم توانست با استانبول رقابت فرهنگی کنیم.