X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
شنبه 4 اردیبهشت‌ماه سال 1389

ایران جزو 10 کشور تخریب‌کننده محیط زیست

یک کارشناس مسائل محیط زیست گفت، در حال حاضر ایران جزو 10 کشور تخریب‌کننده محیط زیست در جهان است.

 مهرداد خانمحمدی پنجشنبه شب در مراسم‌ گرامیداشت روز هوای پاک در دانشگاه پیام‌نور زنجان، با اشاره به اینکه ایران به لحاظ تخریب مسائل زیست محیطی و انسانی در رده‌های نخست جهانی قرار دارد، اظهار داشت: با توجه به اهمیت مسائل زیست محیطی در کشور کمتر به معضلات و بحران‌های موجود آن توجه شده است.

وی با بیان اینکه ایران به لحاظ وجود گونه‌های مختلف جانوری از مناطق ثروتمند جهان محسوب می‌شود، افزود: در این زمینه و بدون توجه به مسائل موجود، معضلات ناشی از آن محیط زیست را با بحران جدی مواجه کرده است.

 این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه هر روز به مشکلات و معضلات محیط زیست در‌ کشور افزوده می‌شود، اظهار داشت: استفاده غیراصولی از منابع طبیعی و زمین، محیط زیست را با خطر فراوانی روبه‌رو کرده است.

 خانمحمدی با اشاره به اینکه مردم ایران به دلیل قدمت و تمدن درخشان مردمی طبیعت دوست هستند، افزود: با نگاهی به رخدادهای تاریخی می‌توان به اهمیت فضای سبز و استفاده به جا و مناسب آن پی برد.

 وی در ادامه با بیان اینکه قدمت فرهنگی و تاریخی درخشان ملت ایران زیبنده محیط زیست ناسالم نیست، افزود: با نگاهی گذرا به مناطق مختلف کشور مسائل ناشی از استفاده نابه‌جا از محیط زیست را شاهد هستیم.

استاد مسائل محیط زیست دانشگاه به انباشته شدن زباله در ورودی شهر زنجان اشاره کرد و گفت: این معضل تنها مختص شهر زنجان نیست، بلکه در سایر نقاط ایران نیز چنین مشکلاتی قابل مشاهده است.

 وی با بیان اینکه معضلات و مشکلات موجود در حاشیه زنجانرود با اقدامات مختلف برطرف نخواهد شد، خاطر نشان کرد: ارگان‌های مربوطه نیز هر کاری انجام دهند مشکلات فاضلاب و تعفن ناشی از آن برطرف نخواهد شد.

سایت عصر ایران