شنبه 4 اردیبهشت‌ماه سال 1389

تبریز در یک قدمی آسیا

امروز روزی بود که دردهایمان را زیر سایه ی آبی تیمی بی نام و نشان فراموش کردیم، فراموش کردیم که فردا استاد امتحان خواهد گرفت، فراموش کردیم که تا دو روز دیگر باید چک هایمان وصول شود، فراموش کردیم که فلان شخص در بهمان جا دارد زیر آب مردم مان را میزند؛ آری همه غرق شادی بودیم و شادی زیرا که تیم مان در یک قدمی آسیاست.

امروز گسترش فولاد تبریز در شرایطی با ثبات ترین تیم لیگ ایران را با دو گل زیبا راهی اصفهان کرد که ابر و باد و مه و خورشید هم نتوانستند حریف عشق این مردم باشند، امروز هزاران نفر با قلبی سرشار از امید و زمزمه کنان با پروردگارشان وارد آوردگاه یادگار شدند تا نباشد یارای مقاومت در توان حریف یارشان را، آمدند تا بگویند با کبوتر کش ها فرق دارند و فقط حامی و عاشق تیم شهرشان هستند و بس، حال این تیم آبی باشد یا قرمز تراختور باشد یا گسترش.

امروز روزی بود که آسیا به یک قدمی شهر سفید رسید، آسیایی که آرزوی هر تیم و شهری است، آسیایی که دیگر رسانه هایش مغرض نیستند دیگر آنجا عادل ها مجری عدل نیستند و . . .

از آذربایجان نمی نویسم، از مردانش ستایش نمی کنم؛ زیرا والاتر از آنند که قلم آتنا بتواند توصیفشان کند، ولی باز می گویم یاشاسین آذربایجان ایگیت لری.

زنده باد کسانی که تیم را زیر باران حمایت کردند، رفتند و فریاد زدند تیمشان را تا این کودک نوپای فوتبال ایران شگفتی دیگری را برای مترجمان شگفتی ایران زمین بیافریند.

این بازی سوای نکات قابل احترام فوتبالی که به همه ی بازیکنان و کادر فنی این تیم و درصدر آنها آقای فرهاد کاظمی و جمشید بنای خطیبی تبریک و خسته نباشید می گویم، نکات جالب و نادر مدیریتی نیز داشت که شاید برای تراختور محبوبمان نیز الگو باشد.

1-از چندین روز گذشته با درایت و ابتکار عالی مدیران باشگاه اطلاع رسانی وسیعی در سطح کلان شهر تبریز شد که تاثیر بسزایی در حساسیت مردم به این دیدار حساس داشت.

2-توجه و رسیدگی به هواداران و احترام متقابل بدان ها که از نمودهای آن می توان به رایگان کردن بلیط مسابقه و قرعه کشی سفر زیارتی مشهد مقدس با آتا ایرویز (که البته این مورد با نارضایتی برخی هواداران مواجه شد زیرا کارتهای شرکت در مسابقه به درستی توزیع نشده بود که امیدواریم در مراحل بعدی شاهد چنین نواقص کوچکی نیز نباشیم) مهم تر از همه ی آنها اختصاص چندین اتوبوس آن هم بصورت رفت و برگشتی که بسیاری از آنها هم خصوصی بودند ،است که باید از مدیریت باشگاه به خاطر این لطف متقابل به هواداران قدردانی کرد.

کارهای بسیار زیبایی در این بازی انجام شد که از طرف اعضا و مدیران سایت هواداران تراکتور از مدیریت عامل باشگاه جناب آقای حسین خطیبی و مخصوصا حاج رضا زنوزی کمال تشکر را داریم و امید بر حق دارم که در بازی فینال نیز با تدارکات بهتر و مناسب تر زمینه آسیایی شدن تبریز و گسترش را در کنار یکدیگر فراهم سازیم و برگ زریرین دیگری در لابلای افتخارات این کهن دیار به یادگار گزاریم.

به قلم آتنا