X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1389

بسمه تعالی

بیانیه تشکل آرمان در خصوص حکم غیر قانونی و غیر قابل انتشارانحلال این تشکل خطاب به دکتر جاسبی و دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز

(( در دانشگاه آزاد تبریز چه می گذرد !!! ))

 

دانشجویان و اساتید گرامی و سایر انسانهای آزاد اندیش

 اخیرا اعضای شورای مرکزی تشکل آرمان با حکمی از طرف رئیس دانشگاه مبنی بر عدم فعالیت قانونی تشکل که حکم فوق از طرف ایشان غیر قابل انتشار اعلام شده ، مواجه گشته اند .البته چنین حکمهایی قبلا نیز به چهار نفر از اعضای سابق شورای مرکزی تشکل نیز صادر شده بود که تا کنون هیچ نهادی مسئولیت آنرا بر عهده نگرفته و فرزندان این کشور ، با برخوردهای اینچنینی منع از تحصیل وکسب علم شده اند.

حال با توجه به نهاد دانشگاه که نهادی علمی و دموکراتیک میباشد ، دلایل غیر قانونی بودن احکام فوق را به حضور دانشجویان و اساتید رسانده و از ریاست محترم دانشگاه آزاد ،آقای دکتر جاسبی خواهان برکناری ریاست دانشگاها به جای ریاست بر دانشگاه که در فکر معامله با مسئولین دست چندم بیرون دانشگاه برای خفظ سمت خود (در صورت انحلال اساسنامه دانشگاه آزاد ،که حاصل زحمات مسئولین دلسوز نظام بوده ) می باشد.

طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ، تخلفات تشکلهای دانشجویی باید در سازمان مرکزی با حضور اعضای شورای مرکزی و دبیر تشکل ، ابلاغ شود و اعضا نیز حق دفاع از خود را داشته باشند . حال آنکه در تماس اعضای تشکل با سازمان مرکزی ، ریاست تشکلهای سیاسی ،عدم اطلاع خود را از موضوع اعلام نموده و مراجعه اعضای آرمان به حضور دکتر سرورالدین و بازرس منطقه نیز با همین جواب مواجه بوده است. حال امورات داخلی دانشگاه آزاد را باید از مسئولین دست چندم بیرون پی گیر شویم یا دانشگاهی با بیش از 1.5 میلیون دانشجو ، نهاد پاسخگو برای دانشجویان خود را دارد؟

جناب آقای جاسبی ، ریاست کنونی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز فردی ضعیف النفس می باشد که تا کنون در محافل شهری به بدگویی از دانشگاه آزاد پرداخته و قول انحلال غیر قانونی تشکل را به مسئولین ، برای حفظ سمت خود داده است.

ایشان با حضور در جلسه ای در استانداری با بیان اینکه استاد سرای دانشگاه آزاد در خدمت آنهاست ،برای خوش خدمتی ، از آنها دعوت نموده  ، که این امر با اعتراض ریاست قبلی دانشگاه واقع شده .

از دیگر کارهای ایشان که خواسته اند ضعفهای مدیریتی خویش را با آنها پوشانده و جایگاهی در بین کارمندان برای خود دست و پا کند ،جداسازی غذای دانشجویان و کارکنان بوده که یقینا ما به تفاوت  آن از شهریه دانشجویان پرداخت میشود

آقای جاسبی همانگونه که قبلا نیزاعلام کرده بودیم حضور آقای ملکی در دانشگاه آزاد تبریز بعد از مدیریت پرتوان آقای دکتر جوان پور ، مصیبتی برای دانشگاه آزاد تبریز بود ،کما اینکه از زمان حضور ایشان ، بسیاری از طرحهای عمرانی دانشگاه تقریبا راکد مانده و دانشجویان برای شهریه که در قبل از ایشان با تخفیف ها و قسط بندیهای مصوب سازمان مرکزی کمک حالشان بود اکنون به خاطر چهار هزار تومان واحدهایشان حذف و به امتحان راه داده نمی شوند.

هر چه از کرامات آقای ملکی بگوییم باز کم است  ، جنابعالی نیک به خاطر دارید که در زمان معاونت دانشجویی ایشان تحصنی بزرگ بر علیه ایشان از طرف  دانشجویان به تنگ آمده از رفتارهای ایشان انجام شده بود ، آیا این سندی نسبت به ضد دانشجو بودن ایشان نیست؟

آقای جاسبی در کدام دانشگاه تا کنون عناصری که خود را ... معرفی مینمودند در اتاق ریاست دانشگاه با دست بند و کلت دانشجو را تهدید میکنند ؟ میدانید علت چیست ، علت اینست که دبیر کمیته انظباطی برادرشان در یک نهاد امنیتی کارمند میباشد و با توجه به شائبه های برکناری جنابعالی ، ایشان به رئیس دانشگاه قول ریاست داده و برادرشان را به عنوان پارتی معرفی میکند .

آری نهادی آکادمیک با حضور بیش از 25 هزار دانشجو ، کسی ریاستش را بر عهده دارد که از کارمند جزء خود ، برای ریاست آینده قول میگیرد. وا مصیبتا... خدا به داد دانشجویانی برسد که جنابعالی اموراتشان را به افرادی چون ملکی سپرده اید.

آقای دکتر جاسبی آیا در زمان آقای جوانپور نیز عناصر بیرون دانشگاه بر ریاست دانشگاه شما امرو نهی میکردند؟ آقای جاسبی آبروی دانشگاه آزاد با جانفشانی های مسئولین دلسوزی به ثمر رسیده ،خواهشمندیم آبروی این نهاد علمی بزرگ را با کم کاری بعضی افراد  زیر سوال نبرید.

در پایان از جنابعالی خواهان رسیدگی به وضعیت اسف بار دانشگاه آزاد تبریز و تشکل آرمان و اعضای سابق ممنوع التحصیل این دانشگاه هستیم و با امید به توان مدیریتی جنابعالی که همواره به امورات دانشجویان رسیدگی کرده اید ،خواهان برکناری ریاست فعلی این دانشگاه هستیم.

ازمسئولین دانشگاه هم به جد خواستاریم دست از بی قانونی کشیده و چناچه سند و مدرکی دال بر تخلف تشکل آرمان دارند صراحتا و کتبا اعلام کنند تا کل دانشگاه از آن باخبر شوند در غیر اینصورت  دانشجویان نیز ساکت ننشسته و از تمامی ظرفیت های دانشجویی برای رسیدن به حق و حقوق خود استفاده خواهند کرد.