X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
چهارشنبه 29 اردیبهشت‌ماه سال 1389

بیانیه شماره 2 تشکل دانشجویی آرمان در خصوص حکم غیر قانونی ریاست دانشگاه بر علیه فعالیت های قانونی تشکل

بسمه تعالی

دانشجویان عزیز در بیانیه شماره یک مواردی از تخلفات و سوء استفاده های ریا ست دانشگاه آزاد را به اطلاع رساندیم . بعد از بیانیه، طبق روند تشکل، اعضای این تشکل به پیگیری  قانونی لغو امتیاز این تشکل پرداختند اما همان  طور که پیش بینی می شد قانون شکنان نه تنها جوابی به اقدامات غیر قانونی خود ندادند بلکه عوامل رئیس دانشگاه در داخل دانشگاه و چند نشریه معلوم الحال ضد آذربایجانی شروع به لجن پراکنی ها و تهمت های ناروای غیر انسانی که هیچ انسانی که ارزشی بر انسانیت قائل باشد آنها را بر زبان نمی آورد نثار اعضای این تشکل نمودند.

  

اما چه بگوییم از خائنینی که حفظ میز ریاستشان آنها را از دست یازیدن به هر عمل شنیع وا نمی دارد . در سایت یک سازمان به اصطلاح ارزشی و چند نشریه ، کلمات سخره آمیزو خنده داری را که ناشی از بخارات عده کوتاه فکر و بی مغز میباشد ، خواندیم . دقت در شالوده این جملات هم بوی خیانت رئیس دانشگاه به کللیت دانشگاه آزاد اسلامی و هم سبک مغزی نویسندگان ان مطالب پی میبریم ودر دل خوشحالیم با زمزمه این جمله از حضرت زینب که خطاب به خداوند فرمود((خدایا تورا شاکرم که دشمنان مان را از میان احمق ها بر گزیده ای )) اما در نشریه و سایت این سازمان :مواردی چون تجزیه طلبی ،گرفتن دلارهای آمریکایی ،ارتباط با سفارت آذربایجان و ترکیه و بورس اعضای تشکل از دانشگاه های ترکیه و علوم تحقیقات وارتباط با دکتر جاسبی و حمایت ایشان از تشکل آمده است .

  

اما جواب قاطعانه تشکل به این افراد:

درپاسخ به این کلی گویی ها که از طرف کسانی ایراد میشود که احتمالا فیلمهای وسترن زیاد میبینند واگر به کاراکترهای این فیلم ها به مانند  _گرفتن دلار _ حمله و ارتباط با سفارت خانه و کلانتر دقت کنیم که نقش کلانتر بیشتر به رئیس دانشگاه می خورد البته کلانتر که چه عرض کنیم در حد معاون کلانتری که به دنبال قاچاقچی میگردد تا از رئیس یا روئسای خود پورسانت دریافت کنند می بینیم تمام اتهامات غلط بوده واگرذره ای  مردانگی و اندکی شرافت دارید مدرک را نه به ما بلکه به کل دانشگاه ارائه دهید تا همگان بدانند.

وبدانید در مقابل شما همیشه سکوت خواهیم کرد چرا که معتقدیم جواب ابلهان خاموشی است و بس.

اما برای تنویر اذهان عمومی دانشجویان و سایرین جملاتی را در خصوص نوع فعالیت این تشکل و تخلفات چندین گانه ریاست دانشگاه در دانشگاه و خیانت ایشان به کلیت دانشگاه آزاد اسلامی ودانشجویان چند موردی را به اطلاع می رسانیم:

 در مورد انگ تجزیه طلبی –

تشکل دانشجویی آرمان از ابتدا تشکلی در جهت هویت غنی آذربایجان بوده و اعضای این تشکل ضمن پاسداشت تمامیت ارضی و احترام به کلیت کشورمان ایران ،خواهان حفظ هوییت آذربایجانی خویش بوده ودر این راستا فعالییت نموده و همواره خواهان اجرای اصل 15 و 19 قانون اساسی و قبول و احترام به قانون اساسی به عنوان میثاق ملت و رهبری بوده و روی آن تاکید نموده اند .پیشرفت اقتصادی و فرهنگی و ... آذربایجان آرزوی قلبی همه اعضای این تشکل بوده و همواره خواهان پیشرفت آذربایجان و جلوگیری از مهاجرت و نیروی کار متخصص به سایر استانها و توجه در حد معقول به این منطقه بوده ایم.

حال اگر در آرزوی پیشرفت فرهنگی و اقتصادی مساوی با تجزیه طلبی هست ،اصفهانیها باید بیشتر از ما تجزیه طلب باشند.اما در انگ تجزیه و دنیای کنونی روی صحبتمان با شما دانشجویان و فرهیختگان است و نه عوامل پست ریاست دانشگاه و خود فروخته های نشریه های چاپ خارج دانشگاه ،با نگاهی به گذشته خواهیم دانست که جنگ جهانی دوم با آن همه تجهیزات و تلفات نتوانست اروپا را متحد کند اما اکنون در دنیای کنونی اتحادیه اروپا تشکیل میشود ،مرزها برچیده می شوند، موانع گمرکی و پاسپورتی تردد مسافرین تسهیل میشود و مهمتر اینکه کشورهای همجوار اتحادیه اروپا خواهان برچیدن مرزهایشان میشوند .

انگ تجزیه طلبی به مردم آذربایجان را با سخنان رهبر معظم انقلاب  که در جمع مردم اردبیل ایراد فرمودند تمام کرده ،کوته فکران را به  تاسی از سخنان ایشان فرا میخوانیم :

((چسباندن انگ تجزیه طلبی به تورکان غیور و با فرهنگ ایران برچسبی نچسب و نارواست و برچسب زنندگان خواهان محروم نمودن تورکان ایرانی از حقوق فرهنگی و اجتماعی آنها، هستند))

اما در مورد بورس اعضای تشکل از ترکیه و دانشگاه علوم تحقیقات :

هیچ بورسیه ای گرفته نشده و اعضای این تشکل نه تنها بورس دریافت نکرده اند بلکه اعضای سابق آن ناجوانمردانه  و بدون دلیل و مدرک از ادامه تحصیل بازمانده اند، اما نکته جالب این است که بورسیه را اعضای همان سازمان نویسنده خبر از علوم تحقیقات دریافت نموده است ،و اکنون در دانشگاه ، ایشان در حال تدریس بوده و یکی از این آقایان نیز که در همان نشریات به فعالیت علیه فرهنگ آذربایجان و دانشگاه آزاد می پردازد در واحد علوم و تحقیقات درس خوانده و علیه دانشگاه آزاد فعالیت میکند؟؟

و اما بحث حمایت دکتر جاسبی از تشکل :

دانشجوی گرامی اگر در تشکلهای دانشجویی فعالیت نموده اید متوجه میشوید که سیاست دانشگاه آزاد و شخص دکتر جاسبی حمایت از کلیه تشکلهای دانشجویی هست و تشکل آرمان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تنها ارتباط اعضای آن تشکل با ریاست عالیه دانشگاه از طریق کنفرانسها و اردوهای سیاسی بوده و آقای دکتر جاسبی نیز در آن به ایراد سخنرانی می پرداختند .

اما چرا در خبرها و نشریات اینگونه نوشته اند که علی رغم حمایت دکتر جاسبی از تشکل آرمان این تشکل لغو امتیاز شده است. جواب در تخلفهای ریا ست دانشگاه ،آقای ملکی و تلاش برای ماندن در ریاست دانشگاه میباشد .

آقای ملکی برای خوش خدمتی و خوش رقصی به اربابان بیرون دانشگاه در جلسه ای با گفتن انکه علیرغم حمایت دکتر جاسبی از تشکل اقدام به لغو امتیاز کرده اند ، تا به زعم خود به هنگام تغییر اساسنامه دانشگاه هم تخلفات خود را برش داده و هم بر تخت ریاست چند صباحی نیز تکیه دهند.اما غافل از اینکه تخلفات به حدی گسترده می باشد که مجال ماندن با چنین اقداماتی امکان پذیر نخواهد بود.هم اکنون نیز ریاست ایشان بر واحد تبریز طبق مصوبه هیئت دولت کاملا غیر قانونی می باشد.

ایشان به طور همزمان عهده دار ریاست دانشگاه آزاد واحد تبریز و دانشگاه غیرانتفاعی سراج که خود موسس آن می باشد و خود نیز از طرف خودشان رئیس آن می باشند. و متاسفانه سلف و کتابخانه دانشگاه آزاد نیز به محل استفاده غیر قانونی دانشجوبان دانشگاه سراج تبدیل نموده اند . نتیجتا ریاست ایشان غیر قانونی و تمامی دستورات نیز از طرفشان غیر قانونی می باشد.

برکناری غیر قانونی معاونت عمرانی دانشگاه به خاطر زور گویی و عدم تسکین معاون عمرانی به کارهای غیر قانونی آقای ملکی و عدم توانایی در معرفی معاونت عمرانی جدید که ضرر آن متوجه دانشگاه و دانشجویان می باشد از دیگر کارهای غیر قانونی این رئیس واحد می باشد.

حال باید متوجه اعمال ایشان در بستن تشکل های منتقد باشیم.

در پایان تشکل دانشجویی آرمان ضمن درخواست رسیدگی از آقای دکتر جاسبی و دکتر سروالدین به تخلفات ریاست دانشگاه واحد تبریز اعلام می دارد اعضای این تشکل هفته آینده اقدام به برگزاری تحصن عظیم و اعتراضی برای احقاق حقوق قانونی خود برپا خواهند نمود.

 ضمنا این تشکل طی یک مدت چهار روزه از ریاست دانشگاه و نشریات مربوطه خواهان ارائه دلیل حکم انحلال تشکل و عوامل مرتبط با ایشان و نشریات چاپ تبریز در خصوص اتهامات وارد شده به کلیه دانشجویان و اعضای این تشکل می باشد .